niedziela, 2 grudnia 2018

Szczecin Kumite Seminar - krótka relacja

Dokładnie w zeszłą niedzielę, zakończyła się pierwsza edycja Szczecin Kumite Seminar ! Było to wyjątkowe seminarium, albowiem mistrzowie dwóch podejść do karate, tj.sportowego - Paweł Bombolewski Sensei 5 Dan WUKF i tradycyjnego - Lars Lassen Sensei 5 Dan KWF uczyli i doskonalil u dzieci i dorosłych Kumite.
Sensei Paweł Bombolewski przedstawił podstawy walki sportowej, metod poruszania się i metodykę nauczania kumite, co było niezwykle cenną lekcją zarówno dla dzieci, jak i instrukotrów. Sensei pokazał również sposoby na kształtowanie odpowiedniego dystansu i timingu techniki.
Sensei Lars Lassen nauczał natomiast metod obrony. U dzieci skupił się głównie na nauczaniu podstawowych ruchów obronnych. Natomiast u dorosłych równomiernie zostały poruszone kwestie psycholigii walki, jak i jej metod. 
Z zebranych opinii wiemy, że seminarium bardzo się podobało i jest spore zainteresowanie na powtórzenie takie wydarzenia !!
W seminarium udział wzieły 4 kluby, w tym Klub Karate Bushikan Klub Karate Fudoshin Pałac Młodzieży - Pomorskie Centrum Edukacji w Szczecinie Klub Karate Tengu

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz